Není přikrývka jako přikrývka
Poradíme Vám jak se správně zorientovat v dnešní nabídce.

Na trhu je široká nabídka různých druhů přikrývek, ale jak se v nich správně zorientovat? Jak si vybrat tu nejlepší právě pro vás? S tím vám pomůžeme.


Při nákupu musíme sledovat několik parametrů jako je roční období, materiál, celková váha přikrývky, zda je přikrývka vhodná pro alergiky, velikost nebo třeba odolnost vůči teplotám při praní.


Pokud vybíráme přikrývku, kterou budeme používat celoročně, měli bychom takovéto označení hledat i na výrobku, v případě, že chceme, aby nám bylo v zimě teplo a v létě abychom se příliš nepotili, je potřeba hledat jiná označení. Přikrývky s vyšší gramáží výplně jsou nejčastěji označovány jako Thermo, taková je potom vhodná na zimu nebo do ložnice, kde je stabilně nižší teplota. Na léto jsou označovány jako “letní” tedy slabší a lehčí, které také můžete používat tam, kde je stálá vyšší teplota.


Důležité je rozhodnout se, jaký chceme zvolit materiál. Nejpoužívanější a stále nejoblíbenější je duté vlákno, které je výborným izolátorem a snese časté praní i při vyšších teplotách. Ideální u přikrývky je prošití v celé ploše, aby nedocházelo ke shrnutí výplně. Jako potah je vhodný polyester, který je odolný vůči roztočům, neabsorbuje pachy a netvoří se v něm bakterie. Tento druh přikrývky je tedy vhodný i pro alergiky.


Nakonec už se jen rozhodnout, zda je pro nás pohodlnější mít svoji vlastní přikrývku a nebo dáváme přednost tkz. francouzské s rozměrem 200x220cm, o kterou se dělíme s partnerem.


Nezbytnou součástí je kvalitní polštář. Ten poznáme podle toho, zda si drží svůj tvar a pružnost. Pokud je navíc s regulací náplně, je to skvělá volba. Dalším poznávacím znamením, že jsme vybrali správně je, že nás po vyspání nebolí hlava ani krční páteř a cítíme se odpočatí.


Protože: Jak si kdo ustele, tak si také lehne.Zde se podívejte na srovnání našich produktů v přehledné tabulce:


PŘIKRÝVKYcelková
hmotnost
potahvýplňtepelně
izol. vrstva
Přikrývka Royal Exclusiv, 140x200cm 1400g 100% polyester 100% polyester
Přikrývka Thermo Exclusiv, 140x200cm 2700g 100% polyester 100% polyester
Přikrývka Comfort+, 140x200cm 1400g 100% polyester 100% polyester


POLŠTÁŘEcelková
hmotnost
potahvýplňzapínáníregulace
výplně
Polštář Royal Exclusiv, 70x90cm 1200g 100% polyester 100% polyester (PES kuličky) zip
Polštář Thermo Exclusiv, 70x90cm 1500g 100% polyester 100% polyester (PES kuličky) zip
Prošívaný polštář, 70x90cm 900g 100% polyester 100% polyester (PES kuličky)