Bambusové osušky a ručníky
Stále váháte mezi bavlněnými a bambusovými ručníky?

Donedávna jsme neměli moc na výběr, bambusové vlákno je známé teprve od konce 20.století a k nám se tedy dostalo až před několika lety. A o mnoho jsme přicházeli. Bambus je luxusní, kvalitní materiál. Toto vlákno dodává osuškám a ručníkům lesk a antibakteriální schopnost. Je mnohem příjemnější na dotek, tvarově stálejší, odolnější vůči mechanickému poškození, 3x savější než bavlněné ručníky a osušky a lépe a rychleji schne. Navíc nepohlcuje pachy, takže vám takzvaně „nezasmrádne“. Bambusový ručník nebo osuška je nejlepší volba pro děti, alergiky nebo lidi s citlivou pletí díky svým unikátním vlastnostem. Bambusové vlákno totiž pochází z míst, kde je přístup k přírodě šetrný a kde se nepoužívají pesticidy. Zvláště ho tedy ocení ti, kteří rádi svou pokožku hýčkají a kterým není lhostejný přístup k životnímu prostředí.


A jak se o takový ručník správně starat?

  • při praní používejte maximální teplotu 40°C
  • nepoužívejte aviváž, protože snižuje savost
  • ručníky i osušky můžete žehlit i sušit v sušičce

A protože bambusové osušky schnou lépe a nepohlcují pachy ani se v nich netvoří bakterie, není potřeba je prát tak často jako bavlněné. Navíc po vyprání nikdy neztvrdnou.

Jak vybrat tu nejlepší osušku? Při výběru si musíme dát pozor na hmotnost (v gramech) 1 čtverečního metru látky. Protože čím vyšší gramáž, tím vyšší kvalita. Pokud hodnota sahá pod 300g/m² nebude se jednat o kvalitní výrobek. Ty začínají na hodnotách 420-450g/m². Pokud bychom se bavili o luxusních, ty dosahují hmotnosti až 800g/m².

V naší nabídce máme zastoupeny ručníky a osušky českou firmou Josef Staněk - Stanex, která má velice kvalitní výrobky. U těch je garantována hmotnost 550g/m², což je vysoká materiálová gramáž, vyznačující se svou dlouhou životností. Ručníky i osušky od této firmy, jsou hebké, příjemné na dotek a nabízí několik barevných variant, ze kterých si vybere každý. Cenově se tyto produkty pohybují od 179 – 500 Kč. U nás koupíte ručník za 169 Kč a osušku za 279 Kč.


PODPOŘTE ČESKÉ VÝROBKY
Český výrobce Josef Staněk - Stanex vznikl již v roce 1991. Má dlouholetou tradici ve výrobě bytového textilu. Od roku 2004 působí v plně moderních halách, kde za pomoci nejnovějších technologií vyrábí velmi kvalitní a současně cenově dostupné výrobky. V současnosti patří ke špičce v oboru a díky týmu vlastních designérů přichází každý rok s vlastní novou kolekcí. Při výrobě využívá výhradně kvalitních surovin a klade důraz na životní prostředí.